כיצד לחפש טכנאי מחשבים

השאלה כיצד למצוא טכנאי מחשבים אמין היא ודאי השאלה הראשונה הנשאלת. כיצד נדע כי הזמנו טכנאי אמין ולא טכנאי מחשבים אשר מפקיע מחירים?

למרות שלכאורה לא ממש אפשר לדעת שבחרנו נכון עד לפעם הבאה הרי שישנם מספר סממנים שכדאי לבחון - סממנים אשר מעידים על אמינותו של טכנאי מחשבים - מספר בדיקות פשוטות וקלות שברוב המקרים מוכיחות את עצמן.

 

  • האם הטכנאי אותו אנו בוחנים הוא טכנאי מחשבים בעל אתר מקצועי באינטרנט המפרסם בעיתונות או במדיה אחרת? טכנאי ללא פרסום אמיתי הוא טכנאי אשר אין לו כתובת מוגדרת וככל הנראה נראה  שמדובר בטכנאי מחשבים אשר לאו דווקא עוסק בעבודתו על בסיס יום-יומי במשרה מלאה. טכנאי מנוסה מתפרנס מעבודתו בשונה מאדם אשר עושה זאת כעבודה מהצד - סביר כי הראשון יפרסם במדיה כלשהי.

 

  • שעות הפעילות של העסק וזמן התגובה - כאן ניתן לראות את רצינות הטכנאי מולכם. טכנאי מחשבים הפועל במשרה מלאה מוגדר כמקצוען וזאת בשונה מחובבן אשר מבצע עבודות אלו בשעות הפנאי. מקרה יוצא דופן הוא טכנאי  מחשבים מיומן אשר עבר הסבה מקצועית אך עדיין פועל במסגרת זמן חלקית  כל עוד הטכנאי בעל ניסיון רב ומוכח על מנת שנדע שבחרנו בחירה נכונה.

 

  • שנות הניסיון לטכנאי - חשוב מאוד למרות שלעיתים אנו נוטים להתעלם- למרות שהילדים היום הם מומחים גדולים בכל הקשור לטיפול במחשב סביר כי ילד  שרק  סיים ממר"ם לא יוכל לספק את אותה יכולת מקצועית וניסיון העומדים לזכות טכנאי מחשבים בעל ניסיון. חשוב לזכור כי טכנאי מחשבים אמין ומקצועי הוא טכנאי מחשבים בעל ניסיון ולא רק כזה שמבין...

 

  • תחקיר מצב מקדים - טכנאי מחשבים אמין ישאל שאלות בטלפון לפני שימהר להגיע אליכם או לתת התחיבות כלשהי להצעת מחיר בטלפון. ככל שהטכנאי שמולכם  שואל יותר שאלות ואף מכוון אתכם לביצוע בדיקות שונות בהתאם לרמת הבנתכם את המחשב, כך תוכלו לבחון את רצינותו. טכנאי חייב לשאול שאלות מקדימות על מנת לבחון את התאמתו לתפקיד - אם הוא האיש המתאים ביותר לפתרון התקלה. טכנאי אמיתי גם ימליץ על חברו במידה והידע והניסיון אשר ברשותו אינו מתאים.  טכנאי שמגיע אליכם ללא כל ידע מקדים על מה שבאמת קורה - סביר כי זה יוציא אתכם בנזק היות והגיע ללא הכלים המתאימים ולא מוכן לטפל בתקלה.

 

  • טכנאי מחשבים אמין יתמחר עבודה רק לאחר שבחן את מחשבכם -בין אם בשליטה מרחוק דרך מתן הנחיות מתאימות להתקנת חיבור מרחוק למחשב או בהגעה פיזית אליכם. הכל כמובן בהסכמתכם ובהתאם לאפשרויות העומדות לרשותכם. (התקנת תוכנת תמיכה מרחוק דורשת שיהיה בידכם אפשרות חיבור  לאינטרנט למרות התקלה...) במידה ואין אפשרות להתקנת התוכנה לשליטה מרחוק ייתן טכנאי מחשבים הצעה הולמת לשעת בדיקה בתחשיב עלויות נסיעה, הגעה ושהייה בביתכם או משרדכם. טכנאי המחשבים אמין  יתמחר את שעת הבדיקה בעלות סבירה. ישנם טכנאים רבים אשר מציעים החזר עלות בדיקה כתמריץ - דבר זה תקין. כל עוד לא מציעים לכם עלות בדיקת תיקון מחשבים חינם (כאן יש כבר משהוא שלא מריח טוב...)


טכנאי מחשבים אמין - הבדיקות בשטח

גם לאחר שטכנאי המחשבים הגיע אליכם ניתן לדעת אם מדובר בטכנאי מחשבים אמין או לא. טכנאי מחשבים מקצועי יוכל לתת הערכת זמן משוערת לאחר בדיקה  ויתמחר את העבודה מראש. חשוב לא להאמין לטכנאים אשר מציעים לכם תעריף לשעה אולם לא מסוגלים להעריך כמה שעות יקח להם לטפל בתקלה שלכם. טכנאי מחשבים אמין חייב להעריך (במשוער) כמה זמן בערך יקח לו לטפל בתקלה בהתאם לבדיקות המקדימות שביצע  ובהתאם לזאת - לתמחר אותה. תמיד כדאי לזכור כי לפעמים מדובר גם בעלויות חלקים  למחשב כדוגמת כרטיס קול חדש, כרטיס רשת, מסך, הרד דיסק שיש להחליף, זיכרון ועוד. טכנאי מחשבים מקצועי ידע, בצורה גסה מהי העלות של  אלו ובכל מקרה כמובן שיספק את הקבלה.


טכנאי מחשבים מהימן הוא טכנאי עם קבלות (מס)

תמיד בחנו לפני תחילת העבודה האם טכנאי המחשבים לפניכם הוא עוסק פטור,מורשה או פועל מטעם חברה בע"מ - כל טכנאי מחשבים אחר הינו טכנאי הפועל מחוץ למסגרת החוק  העברת תשלום עבור שירות לטכנאי זה מהווה עברה על החוק! טכנאי אמיתי עם קבלות הוא טכנאי אשר לא יעלם לכם מייד לאחר התיקון. טכנאי שלא נותן קבלה הוא טכנאי ללא קבלות, תרתי משמע - רצוי לשאול לגבי מתן קבלה עוד בשיחת הטלפון הראשונית על מנת להימנע מסיטואציה לא נעימה.

אין כמו עסק בעל שם הפועל בקנה מידה רחב. חברה העוסקת בהעסקת טכנאי שירות תוודא כי גם אם הטכנאי אשר שירת אתכם אינו זמין במקרה של תקלה חוזרת - כל ההיסטוריה רשומה כך שתקבלו טכנאי מחשבים אחר, מקצועי ואמין כמובן, אשר יוכל למלא את מקומו של הטכנאי החסר.

המחשב האישי הוא אולי אחד הדברים החשובים לנו יותר מכל היום היות והוא מאכסן את אלבומי התמונות שלנו, את המסמכים החשובים ועוד. חשוב כי נדע כי מסרנו את הטיפול בו לידי טכנאי מחשבים בעל שם ולא לידי ברדקיסט אשר יגרום לנזק בלתי הפיך. לא חסר טכנאי מחשבים אמינים. צריך רק לדעת כיצד למצוא אותם.


אנו בחברת תהילה ומחשבים עוסקים בתחזוקת מחשבים מזה כעשר שנים ובעלי ניסיון רחב במחשבים, חומרה ותוכנה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל תקלה ו/או בעיה במחשב.
בין השירותים אותם תוכלו לקבל: ניקוי וירוסים, פירמוט מחשב, התקנת דרייברים, הדרכה בתוכנות, תיקון מחשבים ניידים, סוללות למחשבים ניידים, החלפת צגי מסך לניידים, תיקון אייפונים, שחזור קבצים ושירותים אחרים הקשורים לעולם המחשבים.

לפרטים והזמנות ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 08-9283175, נייד: 050-5550552, מייל: tehilapc@walla.com

 

הוחזר מ "http://www.reader.co.il/article/18849/כיצד-לחפש-טכנאי-מחשבים"

מתוך אתר: www.reader.co.il


 

רוצים לקבל טיפים חמים בכל שבוע, הירשמו עכשיו
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
קוד
הכנס את הכיתוב הרשום על התמונה
 
 
 
 
מירב הפקות     תהילה מחשבים ורשתות     מרכז הכשרה     תוכניות שותפים     אתר עם מגוון מוצרים במחירים זוליםעיצוב האתר: מירב עיצובים דיגיטליים