תמיכה מרחוק – העתיד כאן והוא שלכם!

רשת המחשבים העולמית , האינטרנט, היא עכשיו חלק בלתי נפרד מהבית והמשרד של כולנו.      

מי היה מאמין שעד לפני קצת יותר מעשור העובדה הזו לא הייתה נכונה.

נכון לשנת 2009 המחשב הוא חלק אינטגראלי מכל בית או משרד, בישראל ובעולם. המחשב מאפשר חיים נוחים ומהירים ובעיקר מאפשר את החיים המודרניים כמו שאנחנו מכירים אותם.

התוכנות המותקנות בכל מחשב ביתי או במחשבים משרדיים מאפשרות למחשבים להמשיך ולעבוד באופן תקין: החל ממערכת ההפעלה השונות – כדוגמת מערכת ההפעלה חלונות  XPשל חברת מייקרוסופט, דרך תוכנות משרדיות –Word, Excel, Outlook  או תוכנות לגלישה באינטרנט וכלה בתוכנות ייעודיות שמטרתן, כאמור, לאפשר עבודה תקינה יותר דוגמת תוכנות מסוג CRM/ERP  כדוגמת תוכנת פריוריטי המותקנת במערכות מחשב שונות.

תקשורת בין מחשבים מאפשרת שימוש קל ופשוט,כמו למשל באינטרנט באופן שבו כולנו מכירים אותו: גלישה לצורך מידע, קבלה ומשלוח של דואר אלקטרוני ועוד.

תקלות מחשב ופתרונן:

אבל מה קורה כאשר הגולם קם על יוצרו והמחשב, בשל סיבה ידועה או לא, מפסיק לעבוד או עובד לא טוב?

חשבו על כך בטרם תמשיכו לקרוא את הכתבה; כתבה זו לא הייתה נכתבת כמו שצריך אם תוכנת עיבוד התמלילים לא הייתה עובדת כראוי ולא היינו מצליחים לעלות אותה לאתר המצוין שלנו באם האינטרנט היה עושה בעיות.

לעתים דרייבר- שמטרתו פעילות תקינה של תוכנה או התקן המחובר למחשב- נמחק מהמחשב או הותקן בצורה לא טובה וכתוצאה אותו התקן או תוכנה שרצינו להפעיל לא יעבדו כמו שצריך.

נקח לדוגמא את Driver Camera, דרייבר האחראי לפעולה תקינה של מצלמת האינטרנט. אם יש בעיה בדרייבר מצלמת האינטרנט לא תעבוד. אותו דבר בדרייבר למדפסת- בלעדיו המדפסת לא תעבוד והעבודה בבית או במשרד תופרע.

בעיות חומרה עלולות אף הן להפריע למחשבים לעבוד כראוי. דיסק קשיח בגודל לא מתאים, זיכרון זיכרון קטן מדי, לוח אם תקול. החלקים הללו, כמו גם שאר חלקי המחשב, עשויים להתקלקל ממש כמו כל מוצר טכני אחר.

כל האמור כאן רלוונטי כמובן גם לגבי מחשב נייד וגם לגבי מחשב נייח (שולחני)..

אז מה לעשות? לעשות!

רוב האנשים פונים לחנות המחשבים או לחברת המחשבים מהם קנו את המחשב, אבל לא תמיד הבעיה מכוסה במסגרת ו/או תקופת האחריות.אנשים רבים יפנו לקרובי משפחה או מכרים על מנת שיפתרו את הבעיה ואם זה לא עוזר יפנו לאנשי מקצוע- טכנאי מחשבים,מעבדת מחשבים או מעבדת שירות.

לרוב האנשים קשה לוותר על המחשב ולהוציא אותו מהבית לטכנאי, אפילו לא ליום אחד (בפרט אם מדובר במשרד);

קדם כל זו  טרחה לא קטנה- לקחת את המחשב, למצוא חניה, לחזור לאסוף את המחשב המתוקן, למצוא חניה שוב, הסחיבות ממקום למקום ועוד.

שנית, אך לא פחות חשוב, - אנשים תלויים במחשב שלהם. מפני שהוא מהווה חלק מהותי מהחיים היום יומיים וכשמדובר במחשב לעסק וויתור על מחשב משמעו וויתור על הכנסות, זמן עבודה ונזקים נוספים.

לרוב תיקון התקלות גם לוקח הרבה יותר מיממה -  הטכנאי לא תמיד יכול להגיע במרווח הזמנים שנח לנו ועד שכבר מוצאים שעה שמסתדרת גם לטכנאי וגם לנו עשוי לעבור לא מעט זמן. מהרגע שמתגלה הבעיה ועד שנותן השירות מגיע לבדוק את המחשב היכולת לעבוד עם המחשב נפגעת והזמן שעובר בינתיים הוא זמן אבוד.אם בשלב הבא הטכנאי מחליט שיש לקחת את המחשב לבדיקה מעבדה הזמן הופך להיות משמעותי עוד יותר.

אנו פונים לחנות המחשבים או לטכנאי המחשבים מפני שכך התרגלנו, אולם בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר את המילים "שליטה מרחוק" , "תיקון מחשבים מרחוק", "תמיכה מרחוק" ועוד.

היות והתחום הקרוי "שליטה מרחוק" או "תמיכה מרחוק" / "תמיכה באינטרנט" הינו תחום של השנים האחרונות, כמו כל מגמה חדשה, קיימים חששות שחלקם מובנים יותר וחלקם פחות אך לרובן ישנן תשובות ברורות.

באנו לשפוך קצת אור על העניין...

החששות:

חוסר הבנה והכרה של האפשרויות  - הרבה אנשים חושבים כי על מנת לתקן מחשב יש צורך בבדיקה פיזית על ידי טכנאי pc במסגרת מעבדת מחשבים מקצועית, הם אינם מאמינים כי ניתן לפתור בעיות מחשב "מרחוק".

אבטחת מידע – אנשים חוששים מלאפשר לאחרים לגשת אל המחשב שלהם.אפילו כשזה מישהו מוכר ובטח כשמדובר בטכנאי זר. כשמדובר בשליטה במחשב מרחוק הדבר גורם לחשש גדול עוד יותר.

פרטיות - אנשים קנאים לחומרים המצויים על המחשב שלהם. אף אחד לא רוצה שמישהו יכנס אליו למחשב האישי שלהם, אפילו במסגרת מקצועית, כגון תמיכה באינטרנט או כל שירות תיקונים המבוצע על ידי שליטה מרחוק, ויראה פרטים אישיים או חומר אינטימי שלהם.

תשובות לחששות:

החששות מוצדקים אמנם, אבל צריך להבין גם למה הן לא רלוונטיים ובפרט במסגרת השירות הניתן על ידי טכנאי מחשבים.

במילים אחרות: מדוע כדאי לבדוק את השירות של טכנאי מחשבים.

לעניין חוסר ההבנה: כמו בכל נושא אחר הקשור לעולם המחשבים: תקשורת מחשבים, שליטה מרחוק, תמיכה מרחוק, שיתוף מחשבים, גיבוי מחשב ועוד הינם מושגים "חדשים" עבור חלק ממשתמשי המחשב. העולם מתקדם בקצב גדול מהקצב בו משתמש מחשב ממוצע מצליח להתעדכן.  אבל זו אינה סיבה להישאר מאחור . בנושאים רבים כמו:  "תיקון מחשב"  או "תקלות מחשב" אין המדובר במותרות אלא בצורך יום יומי בו שווה לבדוק חלופה טובה ויעילה יותר מהחלופה המוכרת (כאמור, להגיע לחנות המחשבים או לטכנאי מחשבים , להשאיר את המחשב , להמתין לתיקון, לשלם הרבה מידי כסף, לחזור לקחת את המחשב ולגלות ש... התקנת דרייבר שרציתם לא בוצעה).

במקום לפחד שווה לבדוק.

לעניין אבטחת מידע במחשב - אין ספק שמחשב הוא דבר אישי ועל זה כולם מסכימים. אף אחד לא רוצה שמישהו ייכנס אליו  למחשב, ישנה הגדרות או ימחק בטעות קובץ נתונים חשוב. אם יש צורך בגישה למחשב אישי על מנת לבצע תיקון מחשבים מקצועי, המטרה חשובה מספיק כדי שאיש מקצוע יקבל את הגישה למחשב ויבדוק את מהות התקלה.

לפחד מכניסה למחשב מרחוק של איש מקצוע זו דיעה קדומה ולא יותר. איש מקצוע בתחום המחשבים מתפרנס מתיקון מחשבים ולא מקלקול מחשבים.

לעניין פרטיות המידע - אין ספק שהטענה הזו מצוינת; הפרטיות שלנו חשובה לנו, המידע שיש לנו על המחשב חשוב לנו ושייך רק לנו ולא נרצה שהמידע שלנו ייחשף לאנשים אחרים. וזו עוד סיבה מדוע לא להשאיר את המחשב שלנו אצל טכנאי מחשבים במעבדת שירות זרה או במעבדת מחשבים או חנות מחשבים – הרי שם כל אחד יכול לראות את המידע האישי שלכם ללא הגבלה כלשהיא. דווקא החלופה של תיקון מחשבים באמצעות "תמיכה מרחוק" מונעת את הבעיה הזו: אתם מחליטים מתי לאפשר לנותן השירות להיכנס למחשב שלכם וכן מחליטים מה מותר לצד השני לראות ומה לא. אתם יכולים לראות ב"זמן אמת" את פעילות הצד השני במחשב שלכם ולהנחות אותו מה "מחוץ לתחום".

בנוסף,  אנו מחויבים לשמירה על פרטיות המידע האישי ומנחים את אנשי המקצוע בהתאם.

לפרטים והזמנות ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 08-9283175, נייד: 050-5550552, מייל: tehilapc@walla.com

 

מתוך: www.reader.co.il


 

רוצים לקבל טיפים חמים בכל שבוע, הירשמו עכשיו
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
קוד
הכנס את הכיתוב הרשום על התמונה
 
 
 
 
מירב הפקות     תהילה מחשבים ורשתות     מרכז הכשרה     תוכניות שותפים     אתר עם מגוון מוצרים במחירים זולים


עיצוב האתר: מירב עיצובים דיגיטליים